Strony Marph'a

Sobota, 22 czerwiec 2024 r. | Solenizanci: Agenor, Flawiusz, Innocenty, Jan, Paulina, Paweł, Rozwita, Tomasz

stronki Marpha

stronki Marpha

  Serwis Marph: Przemyślenia -> Trzy kategorie obywateli RP

Już od dawna podejrzewałem, że w Polsce obywatele dzielą się na równych i równiejszych.

Jednakże ostatnie wydarzenia sceny politycznej doprowadziły mnie do konkluzji, że w Polsce żyją obywatele trzech kategorii:

  1. Ci, co podlegają prawu;
  2. Ci, co tworzą prawo lub je egzekwują;
  3. Ci, co decydują, kto będzie stanowił prawo...

Kategorię pierwszą stanowi zdecydowana większość obywateli, próbująca w większym lub mniejszym stopniu nagiąć, bądź też obejść, prawo...

Kategorię drugą stanowią niezaprzeczalnie "wybrańcy narodu". Osobnicy żyjący, od wyborów do wyborów, nadzieją, że swe, mniej lub bardziej drobne, przewinienia uda się zatuszować przez najbliższe 4 lata.
Zaliczyć też tu należy tych, którzy szczycą się przynależnością do niejakiej "palestry"...

Trzecią, najmniej liczną kategorię, zasilają osobnicy, którzy potrafią załatwić "wybrańcom narodu" znaczniejsze poparcie wśród wiernej trzódki omamionych .

Bo jakże tu wysnuć inne wnioski analizując dwa z najgłośniejszych wydarzeń medialnych ostatnich miesięcy?

Pierwsze dotyczyło poczynań prokuratury i policji, która w całym kraju poszukiwała nieprawomyślnego obywatela.
Obywatela, który miał odwagę, wspieraną siłą pomroczności jasnej, osnutej gęstą mgiełką oparów alkoholowych, publicznie w mediach powiedzieć, co tak naprawdę myśli o jaśnie panującym nam młodszym z braci.

Drugie dotyczyło stwierdzenie, przez oną prokuraturę, braku znamion przestępstwa, którego miał się dopuścić inny Obywatel.
Obywatel, który spoufalając się ze swymi studentami, nie omieszkał dosadnie powiedzieć co tak naprawdę myśli o jaśnie panującym nam młodszym z braci i jego małżonce.
Dziwnym trafem ów obywatel obdarzony jest charyzmą, dzięki której potrafi wmówić swej licznej omamionej trzódce, iż nikt nie dostąpi zbawienia, jeśli tylko nie zagłosuje w najbliższych wyborach zgodnie z jego wolą...

 © Marph 2006
Strona stworzona przy użyciu: jEdit, GIMP, PHP, HTML, JavaScript, CSS.
Data ostatniej modyfikacji : 2020-10-4 10:53:2

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /home/server105696/ftp/szablon_basic_new.php:49 Stack trace: #0 /home/server105696/ftp/mysli_3kat_obywatele.php(30): include() #1 {main} thrown in /home/server105696/ftp/szablon_basic_new.php on line 49